63rd JKA ALL Japan Karate Championship DVD

  • In Offerta
  • $49.95 USD
  • Prezzo di listino $59.00 USD
Spese di spedizione calcolate al momento del pagamento.


Contents

  • Opening Ceremony
  • Female Ind. Kumite / The highlight scene of the first half round
    R. Noda vs S. Yamasaki
    K. Akiyama vs A. Imai
    M. Okamoto vs R. Kasahara
    K. Matsuoka vs Y. Shiina
    M. Shiina vs M. Kodama
    Y. Shiina vs N. Ichisugi
  • Male Ind. Kumite / The highlight scene of the first half round
    Y. Hakizume vs Y. Ohsawa
    Y. Okada vs K. Hakizume
    Y. Ohsawa vs R. Ohsato
    Y. Ohgane vs K. Chubachi
    Y. Murata vs R. Akiyama
    D. Ueda vs R. Watanabe
    R. Seya vs T. Igarashi
  • High School Students Kata / Final
    [Female Ind.]
    S. Miyahara (GOJUSHIHO-SHO)
    F. Ishida (UNSU)
    R. Ina (GOJUSHIHO-SHO)
    [Male Ind.]
    R. Yuge (GANKAKU)
    F. Kimura (GOJUSHIHO-SHO)
    R. Iwabushi (GOJUSHIHO-SHO)
    [Team]
    Suijo High school / S. Asako R. Yuge R. Suzuki (GOJUSHIHO-SHO)
    Kumano Branch / S. Nakaoka C. Tanigawa S. Hatanaka (UNSU)
    Saitama Headquarters / Y. Toyooka G. Konishi K. Morii (UNSU)
  • Team Kata / Final
    [Female]
    Takushoku University / E. Sato M. Akiyama M. Yoshikawa (UNSU)
    Aoyama Gakuin University / R. Hanaoka A. Suzuki N. Asaoka (UNSU)
    Komazawa University / N. Matsumura M. Hirai K. Tsuno (GOJUSHIHO-SHO)
    [University]
    Aoyama Gakuin University / K. Sato R. Koizumi S. Honda (UNSU)
    Chiba Kogyo University / S. Hori T. Shimizu A. Fukuda (UNSU)
    Komazawa University / E. Yosai G. Takahashi N. Yamaguchi (UNSU)
    [Regional]
    Shizuoka Headquarters / Y. Imagawa S. Katsumata N. Ito (SOCHIN)
    Saitama Headquarters / T. Nakada R. Hayakawa R. Hayatsu (GOJUSHIHO-SHO)
    Chiba Headquarters / S. Hiri T. Shimizu A. Fukuda (UNSU)
  • High School Students Kumite / Final
    [Female]
    A. Toda vs N. Masumori
    [Male]
    T. Okada vs Y. Chiba
    [Team / 3rd Place]
    Fukuoka Headquarters vs Niigata Headquarters
      Senpo: F. Koganemaru vs A. Higuchi
      Chuken: K. Matsunoo vs K. Yamamoto
      Taisho: K. Sumikawa vs R. Nakashima
    [Team / Final]
    Hamamatsu Kaiseikan High school vs Suijo High school
      Senpo: Y. Kawai vs R. Kuramochi
      Chuken: S. Oguri vs S. Yamasaki
      Taisho: K. Masuda vs R. Kobayashi
  • Team Kumite
    [Team Female / 3rd Place]
    Komazawa University vs Tokyo Women’s College of Physical Education
      Senpo: K. Yamauchi vs M. Mineo
      Chuken: Y. Kataoka vs K. Honda
      Taisho: R. Kurai vs F. Ando
    [Team Female / Final]
    Aoyama Gakuin University vs Miyagi Headquarters
      Senpo: R. Chiku vs R. Takahashi
      Chuken: T. Kushima vs M. Kodama
      Taisho: A. Suzuki vs R. Kasahara
    [Team Univercity / 3rd Place]
    Aoyama Gakuin University vs Chiba Kogyo University
      Senpo: T. Ohsawa vs K. Hirano
      Jiho: Y. Shibuya vs S. Sasaki
      Chuken: T. Kamiya vs Y. Uchida
      Fukusho: K. Sato vs S. Hori
      Taisho: K. Akahoshi vs T. Shimizu
    [Team Univercity / Final]
    Komazawa University vs Kanto Gakuin University
      Senpo: R. Ohta vs Y. Iwasaki
      Jiho: Y. Murata vs R. Tsunoda
      Chuken: R. Saito vs T. Minobe
      Fukusho: Y. Shishido vs N. Kiyokawa
      Taisho: R. Watanabe vs S. Iida
    [Team Univercity / 3rd Place]
    Mie Headquarters vs Shizuoka Headquarters
      Senpo: S. Maehata vs Y. Ohsawa
      Chuken: H. Yamashita vs S. Yamasaki
      Taisho: R. Yamashita vs Y. Imagawa
    [Team Regional / Final]
    Miyagi Headquarters vs Ishikawa Headquarters
      Senpo: R. Akutsu vs K. Higata
      Chuken: R. Kasahara vs M. Yokoyama
      Taisho: Y. Kodama vs T. Sakano
  • Female Ind. Kumite / Semifinal
    K. Akiyaka vs M. Yoshida
    M. Shiina vs N. Ichisugi
  • Male Ind. Kumite / Semifinal
    Y. Haga vs Y. Ohsawa
    T. Igarashi vs D. Ueda
  • Female Ind. Kata / Final
    H. Yazawa (GOJUSHIHO-SHO)
    H. Umino (GOJUSHIHO-SHO)
    R. Hayakawa (GOJUSHIHO-SHO)
    A. Suzuki (UNSU)
    N. Asaoka (GOJUSHIHO-SHO)
    M. Shiina (JITTE)
    M. Akiyama (GOJUSHIHO-SHO)
    T. Shimura (UNSU)
  • Male Ind. Kata / Final
    T. Shimizu (GOJUSHIHO-SHO)
    T. Akiyama (GOJUSHIHO-SHO) 
    H. Takahashi (GANKAKU)
    H. Fukuhara (UNSU)
    Y. Hakizume (UNSU)
    D. Ueda (JITTE)
    K. Hakizume (GANKAKU)
  • Female Ind. Kumite / Final
    K. Akiyaka vs M. Shiina
  • Male Ind. Kumite / Final
    Y. Haga vs T. Igarashi

 

Language: Japanese

Run Time: 4 hours & 4 min.

dcmp-930


Customer Reviews

No reviews yet
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)